Lidská práva

 

Březen v českých kinech již tradičně patří festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá organizace Člověk v tísni. Od 6. do 15. 3. 2017 tak budete moci ve 32 městech České republiky zhlédnout filmy reflektující aktuální politická a sociální témata z celého světa.

Vzhledem k tomu, že na 21. 3. připadá Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace, vybrali jsme pro vás z našeho archivu kromě stránek festivalu Jeden svět také web hnutí Amnesty International, které se za prosazování lidských práv dlouhodobě zasazuje.
Výběr z katalogu stránek,
více v oborovém třídění

Jeden svět ... : festival dokumentárních filmů o lidských právech

Festival dokumentárních filmů, který se věnuje problematice dodržování lidských práv. Anotace uvedených filmů, programy, organizace festivalu v regionech a další informace

Vydavatel: Člověk v tísni


Amnesty International ČR

Informace o Amnesty International v České republice, která dohlíží na dodržování lidských práv ve světě, a jejich současných projektech a kampaní

Vydavatel: Amnesty International ČR
Webarchiv k 28. 3. 2017 obsahuje 245 TB dat. První dokument byl archivován 3. 9. 2001.Celkem jsme s autory uzavřeli 5138 smluv. Poslední aktuální smlouvy: