600. výročí upálení Mistra Jana Husa

Mistr Jan Hus

Ani Webarchiv nezůstal stranou oslav významného výročí. K příležitosti 600. výročí od upálení Mistra Jana Husa v Kostnici pro vás vybíráme webové stránky z našeho webového archivu s výše uvedenou tématikou.

Jan Hus byl významným evropským reformátorem, jeho odkaz výrazně ovlivnil  české dějiny, počínaje husitskými válkami a konče prvním československým odbojem v letech 1914-1918 a vlastně i současností. Národní slavnosti se letos budou odehrávat na všech místech spjatých s Husovým životem a nejen tam.

Ze zdrojů, které archivujeme, jsme vybrali stránky projektu Hus 2015 a stránky z oblastí, které svým učením výrazně ovlivnil - husitství a náboženství.

 
Výběr z katalogu stránek,
více v oborovém třídění

Husité : Ktož jsú boží bojovníci

Web přinášející základní, přehledně uspořádané informace o husitství - nejdůležitější bitvy a tažení husitských vojsk, životopisy vojevůdců, zbraně, ale také husitská kultura a hudba

Vydavatel: Gelbič, Michal


Hus2015

Stránky projektu oslavujícího 600. výročí Mistra Jana Husa. Informace o projektu, pořádaných kulturních, vědeckých a dalších akcích a aktuality.

Vydavatel: Církev československá husitská
Webarchiv k 29. 8. 2015 obsahuje 187,4 TB dat. První dokument byl archivován 3. 9. 2001.Celkem jsme s autory uzavřeli 4666 smluv. Poslední aktuální smlouvy: