Světový den knihy a autorského práva

Psané slovo má nesmírnou moc. Dokáže vykouzlit čarokrásné světy, rozvinout fantazii, sdílet vědecká poučení. Má obrovskou schopnost spojovat nebo rozdělovat společnost. Je proto přirozené, že si připomínáme 23. duben jako Světový den knihy a Autorský práv.

Z našeho archivu jsme vybrali zdroje, které toto téma reprezentují. Stránky Památníku národního písemnictví archivujeme již od roku 2002 a nabízí se Vám tak možnost nahlédnout do historie této instituce. Druhým zdrojem je Svaz českých knihkupců a nakladatelů, kde naleznete aktuality z českého knižního trhu. I zde se můžete přesvědčit, jak se stránky měnily v průběhu let.
Výběr z katalogu stránek,
více v oborovém třídění

Památník národního písemnictví : PNP

Stránky přinášejí informace o památníku, jeho činnosti, sbírkách, výzkumu, publikacích, pořádaných výstavách a pořadech. Součástí jsou také informace o soutěži Nejkrásnější české knihy roku.

Vydavatel: Památník národního písemnictví


Svaz českých knihkupců a nakladatelů : SČKN

Stránky informují o svazu a aktualitách v oblasti českého knižního trhu. Obsahují databázi české knihy, informace o Ceně Jiřího Ortena a týdenně aktualizovaný žebříček nejprodávanějších knih.

Vydavatel: Svaz českých knihkupců a nakladatelů
Webarchiv k 29. 4. 2016 obsahuje 221 TB dat. První dokument byl archivován 3. 9. 2001.Celkem jsme s autory uzavřeli 4870 smluv. Poslední aktuální smlouvy: