Klimatická změna


Environmentální témata jsou důležitou součástí celospolečenské debaty o budoucí existenci Země. Problematika změny klimatu je natolik zásadní, že jsme se rozhodli zpracovat tematickou kolekci webových stránek s názvem Klimatická změna. Naleznete zde stránky vědeckých institucí, odborné veřejnosti, státních subjektů, občanských iniciativ nebo médií. Více o kolekci se můžete dočíst v e-zpravodaji NK.

První  zdroj, který jsme vybrali, je web Českého hydrometeorologického ústavu, který byl zřízen Ministerstvem životního prostředí ČR jako ústřední orgán zodpovědný za poskytování odborných informací a služeb v oboru kvality ovzduší, meteorologie, klimatologie a hydrologie. V našem archivu naleznete nejstarší archivní kopie z roku 2002. Druhým zdrojem jsou stránky organizace Arnika, která se komplexně věnuje ochraně životního prostředí.
Výběr z katalogu stránek,
více v oborovém třídění

Český hydrometeorologický ústav

Informace o hydrometeorologickém ústavu, jeho historii, součástí aktuální stav počasí, hydrologické situace, stav ovzduší, monitoring sucha a historická data z meteorologie a klimatologie.

Vydavatel: Český hydrometeorologický ústav


Arnika

Nezisková organizace usilující o zlepšení životního prostředí. Informace o aktivitách sdružení, výroční zprávy a fotogalerie z akcí

Vydavatel: Arnika
Webarchiv k 20.10.2021 obsahuje 409 TB dat. První dokument byl archivován 3. 9. 2001.Celkem jsme s autory uzavřeli 4403 smluv. Poslední aktuální smlouvy: