Vítězslav Nezval


Autor avantgardní poezie, spisovatel, překladatel, novinář, dramaturg. Jeho tvorbou prorůstá imaginace poetismu, surrealismu, východiska avantgardního Devětsilu i socialistického realismu. Výročí 120 let od narození tohoto výrazného autora si Národní knihovna připomíná na webu https://www.nezval120.cz

Při této příležitosti z archivu vybíráme dva zdroje. Zatímco web Vítězslav Nezval: Manon Lescaut se věnuje ikonickému Nezvalově veršovanému dramatu o sedmi obrazech podle románu Abbé Prévosta, stránky České avantgardní divadlo se zaměřují na českou divadelní avantgardu.

na obrázku zleva básníci Philippe Soupault a Vítězslav Nezval
Výběr z katalogu stránek,
více v oborovém třídění

Vítězslav Nezval: Manon Lescaut

Stránky o Manon Lescaut od Vítězslava Nezvala. Přehled knižních vydání, překladů, divadelních inscenací, ukázky zvukových nahrávek. Součástí také Nezvalův životopis a bibliografie.

Vydavatel: Hanzlíček, Aleš


České avantgardní divadlo

Webové stránky vytvořené studenty Masarykovy univerzity a věnované české divadelní avantgardě, zejména v meziválečném období. Seznam divadelních souborů a osobností, chronologický přehled a další informace o českém avantgardním divadle.

Vydavatel: Masarykova univerzita. Katedra divadelních studií
Webarchiv k 26.09.2020 obsahuje 409 TB dat. První dokument byl archivován 3. 9. 2001.Celkem jsme s autory uzavřeli 4335 smluv. Poslední aktuální smlouvy: