Den bezpečnějšího internetu


Máme tendence svalovat vinu na technologie - nemáme čas vůbec na nic, protože neustále visíme u smartphonů, tabletů či počítačů připojených k internetu. Jenže tak tomu být nemusí - internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Zkusme se při jeho používání chovat bezpečněji.

5. únor je Dnem bezpečnějšího internetu. Podívejte se na stránky projektu Centrum bezpečnějšího internetu (SIC CZ), za kterým stojí CZ.NIC a Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Na webových stránkách najdete tipy, jak být během vašich toulek na internetu obezřetnější. Druhý zdroj, který bychom vám chtěli představit, je dnes již nefunkční web Užij si svá práva. Na stránkách jste mohli najít praktické tipy a užitečné odkazy.
Výběr z katalogu stránek,
více v oborovém třídění

Safer internet.cz : nemáte problém? Možná o něm jen nevíte...

Zdroj obsahuje zákony, pravidla, rady a návody bezpečného užívání sítě Internet s cílem eliminovat nebezpečí kyberšikany a dalších nástrah. Součástí jsou recenze programů s ohledem na jejich bezpečnost, slovník bezpečného internetu a přehled vývoje legislativy a koncepcí zvyšující bezpečnost užívání Internetu.

Vydavatel: Národní centrum bezpečnějšího internetu


Užij si svá práva.cz

Stránky obsahují informace o skrytých nástrahách a nebezpečí porušování lidských práv, zejména práva na ochranu soukromí v digitálním prostředí. Zmíněny jsou především sociální sítě, veřejné kamerové systémy a další oblasti

Vydavatel: Iuridicum Remedium
Webarchiv k 22.02.2019 obsahuje 311 TB dat. První dokument byl archivován 3. 9. 2001.Celkem jsme s autory uzavřeli 4283 smluv. Poslední aktuální smlouvy: