Tomáš Garrigue Masaryk


7. března 1850 se narodil zakladatel a první prezident Československé republiky, filozof a pedagog Tomáš Garrigue Masaryk. Jeho jméno nosí několik základních škol, gymnázií i jedna z univerzit v Brně, o jejíž vznik se zasadil. Z našeho archivu jsme vybrali dvě muzea, která se pojí se jménem tohoto vynikajícího státníka. Prvním je Masarykovo muzeum v Hodoníně, kde se narodil. Kromě stálé expozice, která provází prezidentovým životem, spravuje i Vlastivědné muzeum v Kyjově, Městské muzeum ve Veselí nad Moravou a Slovanské hradiště v Mikulčicích.

Druhým zdrojem je Muzeum T.G.M. Rakovník. Vedle pobočky v Lánech, kde jsou k vidění expozice věnované Masarykově rodině nebo československým legiím, spravuje další pobočky - v Novém Strašecí se věnují Keltům, v Jesenici mapují oblast bývalých Sudet a ve Skryjích kromě trilobitů představují osobnost Joachima Barranda. 
Výběr z katalogu stránek,
více v oborovém třídění

Muzeum T.G.M. v Rakovníku

Informace o muzeu, pořádaných akcích, výstavách a osobnostech spjatých s městem Rakovník

Vydavatel: Muzeum TGM Rakovník


Masarykovo muzeum v Hodoníně

Stránky muzea s historickým, etnografickým a archeologickým zaměřením. Specializovaným pracovištěm spojujícím Hodonín, Kyjov a Veselí je Regionální pracoviště pro lidovou kulturu. Kromě odborné a výstavní činnosti nabízejí všechna pracoviště akce a speciální programy pro školy a veřejnost.

Vydavatel: Masarykovo muzeum v Hodoníně
Webarchiv k 23.03.2019 obsahuje 311 TB dat. První dokument byl archivován 3. 9. 2001.Celkem jsme s autory uzavřeli 4284 smluv. Poslední aktuální smlouvy: